Špekulacija: Naslednji BTC ATH ( All Time High )

Naslednji BTC ATH ( več kot 69.000$)

  • 2023-2024

    Glasovi: 0 0,0%
  • 2027-2028

    Glasovi: 0 0,0%
  • 2029-2030

    Glasovi: 0 0,0%
  • 2033-2034

    Glasovi: 0 0,0%
  • 2035-2036

    Glasovi: 0 0,0%

  • Skupaj glasov
    4

Ajki

Administrator
Osebje foruma
Član
Pridružen
10. feb 2021
Prispevki
282
Moje predvidevanje je da bo BTC dosegel novo najvišjo vrednost v letu 2025/2026, kar pomeni da bo presegel stari ATH 69.044$ dosežen 10.Novembra 2021.
Prepričanje baziram na podlagi bitcoin halvinga, kjer se vsake 4 leta prepolovi število na rudarjenih bitcoinov v enem bloku.
Spodaj prilagam chart, ki ni moj ampak je tu le za prezetntacijo kako se je cena gibala po halvingu.

Glede na to, da bo naslednji halving v marcu 2024 predvidevam, da v maksimalno dveh letih bo bitcoin dosegel novo najvišjo vrednost, in če bi še to ugibal bo le ta več kot 100.000 $ .

1653654867108.png

V kolikor imate drugačen pogled le tega napišite v odgovoru.

Glede na debato na discordu ( http://discord.kriptoslovenija.si ) smo se dogovorili za stavo, da v kolikor se to ne zgodi plačam pijačo prvim 10, ki trdijo, da se to ne bo zgodilo. Za stavo le odgovorite: naslednji BTC ATH ne bo v letu 2025/2026. V primeru, da izgubite mi vi plačate pijačo :)

Prvih 10 ki stavijo proti bom dodal v ta prispevek tako, da so na vrhu.
 

Ajki

Administrator
Osebje foruma
Član
Pridružen
10. feb 2021
Prispevki
282
Zgoraj vidim, da sem "zajeb**" naslednji halving je April 2024.
Prejšnje glasovanje iz Feb 2021 sem izbrisal.

V spodnja ugibanja sem delno vpošteval tudi 150-letni grafikon, ki špekulira vrhunce na svetovnem trgu,ki jim kripto relativno tesno sledili.

Periods_when_to_make_money.jpg

Glede na preteklo zgodovino in prihajajoče BTC halvinge v letih 2024, 2028, 2032... bi napovedal, da bo BTC presegel svoj prejšnji ATH (69 tisoč dolarjev) 2025 Q1, z špico ATH konec leta 2025 ali v 2026 Q1. Podobno bi za naslednji preboj prejšnjega ATH napovedal v letih 2029/2030, ob upoštevanju, da bi po naslednjem halvingu v 2032 pričakovali super bull trend ( kjer BTC cena poskoči 3.5x in več od prejšnje ATH cene ) 2033/2034

Če bi v letih 2023/2024 prišlo do svetovne krize, kot je bil tisti v marcu 2023 zaradi COVID-19 prišlo, bi lahko doživeli še en velik padec trga npr BTC pod 10-12K.
( takrat je čas nakupov BTC in/ali ALTov ki izgubijo še več in so ponavadi na najnižjih točkah)

Močno dvomim, da bomo v naslednjem bull trendu videli takšne rasti, kot so bile v letu 2021 (razen če se bo procentualno natisnilo enako ali več denarja kot v letih 2020/2021 zaradi covid situacije, ko so bile obrestne mere smešno nizke in celo 0% predvsem za institucije).

V bull marketu 2021 je BTC je poskočil s prejšnjega ATH 19K na 69K, kar je skupno 3,6-krat. To bi pomenilo, da bi moral BTC za enako rast doseči vrednost nad 240K, kar bi pomenilo, da bi bil celotni tržni delež (marketcap) BTC 4,653,600,000+ (približno, saj je izračun temeljen na trenutnem total supply 19.390 BTC, nisem upošteval koliko novih BTC bo "rudarjenih" do takrat samo ne prav veliko).

Tudi če zgoraj navedena predvidevanja ne bodo ustrezala, bi še vedno sledil vzorcu, kdaj je bil prejšnji ATH 69K presežen in koliko mesecev je trajalo v prejšnjih bull marketih da se doseže novi ATH.

Moj osebni načrt za vlaganje, če bi se ujemal z zgoraj opisanim vzorcem (preboj prejšnjega ATH v 1. četrtletju 2025), bi bil, da bi večino svojega portfelja razprodal, ko bi BTC dosegel približno 100K (odvisno od števila mesecev po prebitju prejšnjega ATH... če bi bilo v enem/dveh mesecih, bi napovedal, da bo cena šla še nad 100K-120K+). Pred poletjem 2025 bi razprodal večino portfolia, vmes bi pa že pobiral nekaj dobička ( DCA out), zlasti za ALTe, ki bolj trpijo pri vsakih padcih in ne bi lovil ATH.

Če BTC ne preseže starega ATH v 2025 Q1, bi seveda vse skupaj premaknil za toliko mesecev, ko se stari ATH prebije in od tam približno meril koliko mesecev od prejšnjih bullov je menilo da je BTC naredil ATH peak, po katerem bi trg počasi tonil ponovno v bear market.

Prosimo, delite svoje lastne špekulacije in podajte razloge zanje. Moja ugibanja so osnovana na zgodovini, starih crypto in stocks bull marketov.

p.s. Naslednji bull bo zanimivo pogledati za koliko smo zgrešili špekulacije in v kolikor kaj objavite ne spreminjajte kasneje, če je npr menilo več kot 1 mesec temveč naredite novo objavo z pojasnili zakaj ste spremenili mnenje.
 
Nazadnje urejeno:

MACO

New member
Član
Pridružen
20. maj 2023
Prispevki
1
Se kr strinjam z oceno, predvsem zaradi halvinga. Tudi glede ATH se strinjam, vsak bull market ima BTC manjši donos, tako da mislim, da bo od prejšnjega ATH nekje 2x. Moja strategija bo DCA v letu 2023 in 2024. Dobičke poberem pa po naslednji taktiki - se mi zdi da je najboljši indikator za top in tud bottom folk in mediji. Prvič k slišm od enga, za katerga nebi to nikol reku, da bi rd kupu BTC prodam use. Tko se mi je zgodil 2021 k mi je babica rekla da bi rada kupla bitcoin. Čez dva tedna je use padl dol.
 
Na vrhu