Rudarjenje ETH (ether) kaj rudarit, ko bo PoS

Ideja

New member
Pridružen
17. feb 2021
Prispevki
3
Tisti, ki trenutno rudarite ether, kakšne imate plane, ko bo narejen prehod iz PoW ( proof of work ) na PoS ( proof of stake ).

Za rudarje bo tudi problem EIP1559 (Ethereum Improvement Proposals), ki bo pobral kar dober del dobička .. sicer se strinjam da so provizije na DeFi nenormalno visoke, ampak za eth rudarje bo tudi kriza.

1613601098660.png


Gledam na https://whattomine.com pa nimam še prave ideje kaj bi rudaril ko ETH več ne bo rentabilen.
 
Nazadnje urejeno:

jenx

Member
Član
Pridružen
12. feb 2021
Prispevki
5
Preden se zgodi EIP1559 bo difficulty mininga že tako visok, da je vprašanje, če so bo vse skupaj še splačalo.
 

Ajki

Administrator
Osebje foruma
Član
Pridružen
10. feb 2021
Prispevki
282
Sem bolj novi na področju rudarjenja, pa me zanima bistvena razlika med Mining Rig in Miner
Poglej priponko 354 Poglej priponko 355

Miner je ponavadi ASIC (Application-specific integrated circuit) naprava, ki lahko rudari le en specifičen blockchain in drugo je PC z grafičnimi karticami GPU (graphics processing unit) s katerimi lahko rudariš različne blockchaine, ki to podpirajo.

Na strani WhatToMine lahko vidiš kateri blockchaini in kovanci podpirajo GPU rudarjenje.

Imaš tudi ASIC-e, ki jih proizvajalci priredijo za kakšne od zgoraj omenjenih blockchainov AMPAK ponavadi developerji le teh naredijo spremembe na blockchainu da ti ASICi ne delujejo več in takrat jih lahko samo stran vržeš.
 

stromar

New member
Pridružen
21. feb 2021
Prispevki
3
Tudi sam sem prišel do tega spoznanja, da so grafične najboljša verjanta

Za svoj rig iščem optimalno sestavo komponent , do kopal sem se do naslednjega

1 x MB ASRock H110 Pro BTC
1 x Intel Pentium processor G5400 BOX
6 x RX 5700 XT
1 x RAM DDR4 4GB
1 x 1200 W
6 x Riser za VGA USB
1 x Al. Ohišje

Kaj pravite na seznam?
 

Similar threads

Na vrhu