Moč kriptografije

Tommy TheKid

New member
Član
Pridružen
28. feb 2021
Prispevki
4
Meni osebno je BTC dolgoročno zelo profitabilna pozicija, edini pomislek, ki ga imam je hekanje s kvantnimi računalniki. Nihče ne ve do kolikšne mere so dejansko razviti kvantni kompjuterji in poraja se mnogo vprašanj. En problem je ravno decentraliziranost. Če bi bili kvanti računalniki dostopni ali mislite, da bi lahko prišlo do skupnega dogovora, da se na nek način spremeni kriptiranje na kvantni nivo in nadaljuje obstoječi blockchain? To se mi zdi edina rešitev, vendar bi potrebovali 51% rudarske moči ali pač?!? Ali bo to navaden hard fork? Kakšno je vaše mnenje?

 

Ajki

Administrator
Osebje foruma
Član
Pridružen
10. feb 2021
Prispevki
282
Pri quantnem računalniku je bila glavna špekulacija, da bo razbil enkripcijo, kar bi pomenilo, da bi pridobil private key za vsak wallet.
Ni bil poudarek na rudarjenju oz da bi kvantni računalnik presegel 51% celega omrežja.
 

Tommy TheKid

New member
Član
Pridružen
28. feb 2021
Prispevki
4
Ja, tako bo lahko pobiral Public address-e in pobral vse coine z naslovov dol. Ko si rekel, da bi za 10 let edino v BTC upal dati pod pogojem, da 10 let ne pipaš portfelja, se s tem strinjam samo pod tem pogojem, da ne pride kvantni računalnik. Ker recimo coini, ki imajo za seboj močne ekipe kot je npr. Cardano, si predstavljam da bodo našli način vključitve kvantne kriptologije v sistem preden vse skupaj razpade. Kar zakodira kvanti kompjuter, tudi kvantni kompjuter ne spravi več narazen. Pri BTC pa vidim samo hard fork kot opcijo. Sej pravim, nisem pa še toliko doma tu, kolikor mi je jasno do sedaj kako zadeve delujejo. Če dam pa to stran BTCja stran, mi je pa bullet proof. Na dolgi rok sploh ne dvomim. Sem ko Sailor. Zato mi ga je težko shortat sploh.
 
Na vrhu