Bitcoin po podpori Tesle še naprej dosega nove višine

-Daje_

Active member
Član
Pridružen
12. feb 2021
Prispevki
34

Bitcoin po podpori Tesle še naprej dosega nove višine​


Bitcoin po podpori Tesle še vedno dosega nove višine.


Bitcoin, o katerem se veliko govori, še naprej dosega rekordne vrednosti, saj je prejšnji teden prebil 50.000 ameriških dolarjev.
V nedeljo je bitcoin dosegel še en vrh, ki se je povzpel nad 58.000 ameriških dolarjev, saj nadaljuje svoj močan zagon v letošnjem letu.
Kriptovaluta se je od začetka januarja zvišala za več kot 90%, njena skupna tržna vrednost pa je presegla 1 milijon dolarjev.
Nedavni vzpon so spodbudili Tesla in druga velika podjetja, ki so ga sprejela kot plačilo.
Bitcoin pa ima doslej neverjetne nihanja cen in je od nastanka leta 2009 večkrat močno upadel.
Po podatkih spletnega mesta za kriptovalute CoinDesk je Bitcoin leto začel s približno 28.900 USD.

Ko se je v začetku januarja prebil čez mejo 40.000 USD, je sprožil trend upadanja, ki je do konca meseca padel na približno 30.000 USD.
Potem ko je 16. februarja presegel 50.000 ameriških dolarjev, je v nedeljo nadaljeval svoj zagon, ko je prebil 58.000 ameriških dolarjev.

Gredo v mainstream​

Bitcoin rally so v veliki meri spodbudila znana podjetja, ki so ga sprejela kot način plačila.
Elon Musk je prejšnji teden razkril, da je njegov proizvajalec električnih vozil Tesla kupil bitcoin v vrednosti 1,5 milijarde dolarjev in bi ga v prihodnosti sprejemal kot plačilo za svoje avtomobile.
Mastercard namerava sprejeti tudi bitcoin kot način plačila, medtem ko BlackRock, največji upravljavec premoženja na svetu, raziskuje načine, kako lahko uporablja digitalno valuto.
"Kdo je naslednji in kaj bo (bitcoin) prevrnilo čez rob in sprožilo naslednji val?" je dejal Craig Erlam, analitik newyorške devizne družbe Oanda.

Pandemija Covid-19 je prav tako igrala svojo vlogo pri rasti cen bitcoinov, saj se več ljudi odpira po spletu po nakupih in se oddaljuje od fizičnih kovancev in bankovcev.
Toda kritiki trdijo, da je bitcoin manj valuta in bolj špekulativno orodje za trgovanje, ki je odprto za tržno manipulacijo.
Ugledni ekonomist in kritik bitcoinov Nouriel Roubini je dejal, da ima zelo malo praktične uporabe in ne zagotavlja stalnega dohodka, kot so obveznice ali delnice.
"Morda ga kupuje Elon Musk, vendar to ne pomeni, da bi se morali zgledovati tudi vsi drugi," je nedavno twitnil.

Ne za slabovidne​

Začetni vlagatelji se morajo še vedno zavedati tveganj, je povedal Matt Dixon, ustanovitelj platforme za ocenjevanje kriptovalut Evai.
Ko je govoril o januarskem znižanju z 40.000 na 30.000 dolarjev v nekaj tednih, je dejal: "Čeprav nedvomno za neobveščene povzroča paniko, to za dolgoročne imetnike ni nič posebnega.

"Novi vlagatelji morajo zagotoviti, da bodo njihove roke ostale stabilne, da se izognejo nepotrebni izgubi zaradi rednih omajanj bitcoinov. Potencial navzgor je lahko velik, toda tveganja so lahko prav tako velika."
Kurt Wuckert je dolgoročni vlagatelj v bitcoin, na katerega je naletel leta 2012, ko ga je sprejel kot plačilo za majhen stranski projekt.

"Strinjal sem se, da bom sprejel bitcoine in v celoti pričakoval, da bodo nekakšni žetoni za videoigre ali kaj podobnega, vendar sem se odločil, da sem do tega primeren. Nato sem o tem moral brati na spletu in raziskovati."
Od takrat redno vlaga v kriptovaluto in se ima za "vlagatelja v ustreznejšem smislu".
Toda druge opozori, da najprej opravijo raziskave, preden skočijo na bitcoin tobogan.
"Še danes vedoželjnim prijateljem rečem, naj si dodelijo denar za pivo, ne pa denarja za najemnino, ker sem to vedno počel."

Vir: https://www.bbc.com/news/business-56150425
 

Similar threads

Na vrhu